3 Mayıs Kaynarcanın Kurtuluş Günü Kutlandı

3 Mayıs Kaynarcanın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü çeşitli etkinlikler ile kutlandı

03 Mayıs 2016 Salı, 14:20

Kaynarca’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Saat 9.30’da Atatürk Anıtı önünde protokol mensupları, muharip gazi ve Kuvayi Milliye derneklerinin katılımı ile düzenlenen törende Kaynarca Belediyesi çelengi sunuldu.

 

Belediye Başkanı Zeynur Özel’in makamında tebrikleri kabulünden sonra Atatürk ilkokulu bahçesindeki tören açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Rahmetle anıyoruz” 

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Zeynur Özel, “Halit Molla bölgemizdeki düşman işgalini 16 Nisan 1921’de geri püskürtmüştür. İlçemiz ikinci kez 30 Nisan 1921’de düşman işgaline uğramış ve 3 Mayıs 1921’de bölgemiz kesin olarak düşman işgalinden kurtarılmıştır. İlçemizin kurtuluşunda silah arkadaşlarıyla beraber büyük bir cesaretle tarihe ismini yazdıran Halit Molla ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Kutlama Töreni 
Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin , İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Emniyet Amiri Sait Özmen,İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz , siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri,Gaziler ve vatandaşların katıldığı kutlama programına şiirlere, folklor gösterilerine, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisine yer verildi.

 

Halit Mollanın Kabrine Ziyaret 
Kutlama töreninden Sonra Halit Molla’nın Kızılcaali mahallesinde bulunan mezarı ziyaret edildi.Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Kamil Aksoy ,Belediye Başkanı Zeynur Özel,Başkan Yardımcısı Turhan Zengin, ,İlçe Emniyet Amiri Sait Özmen,Halit Mollanın torunu Kamuran AKIN’ a başsağlığı dileyerek dua okudular.

1

2

3

4

5

6

7

9

 

10

11

12

a1

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz