Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Ağva Kandıra Kaynarca Yolu geliyor! İşte güzergah

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu projesi start aldı. Projenin ÇED süreci başladı. İşte Yolun Kaynarca Güzargahı..

07 Kasım 2017 Salı, 07:36

TCDD, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ni birbirine bağlayacak 42,8 kilometre uzunluğundaki yeni bir yol için düğmeye bastı.

Şile ilçesi Hatipler Mahallesi – Çakallar Düzü mevkiini kapsayan proje 3 milyon 250 bin TL yatırımla inşa edilecek

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu projesi start aldı. Projenin ÇED süreci başladı.

Şile ilçesi Hatipler Mahallesi – Çakallar Düzü mevkiini kapsayan proje 3 milyon 250 bin TL yatırımla inşa edilecek.

İstanbul Şile Bucaklı Mahallesi civarından başlayarak Sakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlı Kanatlar Mahallesi sınırlarında sona erecek olan Ağva-Kandıra-Kaynarca yolu projesi mevcut yoldan daha yüksek standartlarda inşa edilecek.
42 bin 821 metre uzunluğundaki yolun yaklaşık olarak Km:84+500-87+800 arası İstanbul sınırlarında, Km:87+800-12  0+250 arası Kocaeli sınırlarında, Km:120+250-127+183 arası ise Sakarya sınırlarında kalıyor

Yeni yapılması planlanan Ağva Kandıra Kaynarca yolu ile yatay ve düşey standardı düşük olan mevcut yol yerine daha etkin, hızlı, standartları yüksek bir yol yapılacak.

Ağva Kandıra Kaynarca yolu güzergahı şöyle olacak; Yol, İstanbul İli Şile İlçesi, Bucaklı ve Çelebi Mahallesi’nden başlıyor, Kocaeli İli’nin Kandıra İlçesi’ndeki Avdan, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Safalı, Orhan, Akdurak, Süllü, Balcı, Akbal ve Kanatlar mahallelerinden geçerek Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ne bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçerek son buluyor.

Yapılması planlanan proje, iki gidiş iki geliş olmak üzere 2×2 şeritli olarak planlanıyor. Proje kapsamında; 1 adet viyadük, 14 adet kavşak, 2 adet tünel, 27 adet köprü ve 57 adet menfez yapılacak.

Şerit genişlikleri 3,5 metre, banket genişliği ise 2,5 metre olmak üzere toplam platform genişliği 25 metre olarak projelendirilen Ağva Kandıra Kaynarca yolunun toplam güzergâh uzunluğu 42.821 metre. – Medyabar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz