Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Ağva – Kaynarca Yolu İçin ÇED Toplantısı Yapılacak

Karayolları Genel Müdürlüğü, Karadeniz sahilinde Kaynarca’dan başlayıp Ağva’da bitecek yeni bir yol projesi üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Projeyle ilgili 6 Aralık Çarşamba günü ÇED toplantısı yapılacak

25 Kasım 2017 Cumartesi, 12:11

Karayolları Genel Müdürlüğü, Karadeniz sahilinde Kaynarca’dan başlayıp Ağva’da bitecek yeni bir yol projesi üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Projeyle ilgili 6 Aralık günü ÇED toplantısı yapılacak

Yapılması planlanan proje, iki gidiş iki geliş olmak üzere 2×2 şeritli olarak planlanıyor. Proje kapsamında; 1 adet viyadük, 14 adet kavşak, 2 adet tünel, 27 adet köprü ve 57 adet menfez yapılacak.

Şerit genişlikleri 3,5 metre, banket genişliği ise 2,5 metre olmak üzere toplam platform genişliği 25 metre olarak projelendirilen Ağva Kandıra Kaynarca yolunun toplam güzergâh uzunluğu 42.821 metre.

6 Aralık günü saat 10.00’da Kandıra Kaymakamlığı toplantı salonunda bu proje ile ilgili ÇED toplantısı yapılacak, halka bilgi verilecek.

Ağva Kandıra Kaynarca yolu güzergahı şöyle olacak; Yol, İstanbul İli Şile İlçesi, Bucaklı ve Çelebi Mahallesi’nden başlıyor, Kocaeli İli’nin Kandıra İlçesi’ndeki Avdan, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Safalı, Orhan, Akdurak, Süllü, Balcı, Akbal ve Kanatlar mahallelerinden geçerek Kaynarca İlçesi’ne bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçerek son buluyor.

Yorum

  1. ARİF ZENGİN

    28 Kasım 2017 at 15:58

    Bu yol gerçekten gerekli.Uzun yıllardır bekliyorduk. CED toplantısı hangi gün ve saatte
    nerede yapılacağını öğrenmek istiyorum.Bilen E-Posta adresime yazarsa sevinirim .

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz