Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Bakan İslam Teşekkür’e Geldi

15 Haziran 2015 Pazartesi, 09:18

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, milletin en çok görmek istediği iktidarı meydana getirmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceklerini bildirdi.

 

Partisinin Kaynarca teşkilat ziyaretinde konuşan İslam, çok zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi. Bakan İslam, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana girdikleri tüm seçimlerin zor olduğunu bildiklerini dile getirerek, “Tabi ki 2015 Haziran seçimlerinin de çok zor olacağını tahmin ediyorduk. Seçimin zorluklarına dair ayak sesleri 6 ay öncesinden itibaren gelmeye başlamıştı” dedi.

 

Bakan İslam’ı Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel,Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli,Ak Parti İlçe Başkanı Murat Kefli ve yönetimi,Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi,Gençlik Kolları Başkanı ve yönetimi ve partililer karşıladı.

 

AK Parti’nin yüzde 41’le seçimlerin galibi olduğunu vurgulayan İslam, şöyle konuştu: “Yüzde 41 oy oranı AK Parti öncesi yıllara baktığımız zaman pek çok partinin hayal dahi edemeyeceği bir oy oranıdır. Hükümetlerin yüzde 90’ı da bize gelinceye kadar yüzde 41’in altındaki oylarla kurulmuş. Demokrasinin kuralları bazen böyle işler. Yüzde 34’le tek başınıza iktidar olursunuz, bir gün gelir yüzde 41’le tek başınıza iktidar olamayabilirsiniz.

 

Bu tamamen kurallarla ilgili bir durum. Bunu bir mağlubiyet olarak görmemenizi istirham ediyorum ama bir çeki düzen verme süreci olarak görmekte haklıyız, haklısınız, bunu da yapacağız.”  İslam HDP, CHP ve MHP’nin seçimin galibi olarak ilan edilmesinin millete ve AK Parti’ye karşı yapılan haksızlık olduğunu belirterek,  “Onun için bütün taşları yerine doğru koymamız lazım. Biz bu seçimi kazandık ama hedeflediğimizden daha küçük başarıyla kazandık” diye konuştu. “Kendimizi eleştirmekten korkumuz yok” AK Parti’nin Türkiye’nin en dinamik, kendisini en güzel yenileyebilen partisi olduğunu anlatan İslam, şunları kaydetti: “Kendimizi eleştirmekten, varsa hatalarımız onları görmekten korkumuz yok. Bu hataları tamir edebilmek güç ve kudretimiz var.

 

Türkiye’nin en iyi organize olmuş teşkilatlarına sahibiz, üzerimizdeki rehaveti attığımız anda yine eski halimize döneriz. AK Parti olarak tek başına iktidara gelmeye alıştık. Tek parti iktidarları verimli iktidarlardır. Milletimiz bunu 13 yıldır yaşadı. Türkiye, 13 yılda 79 yıllık işler yaptı. Bu da tek parti iktidarının bütün imkanları kullanmasıyla gerçekleşti. Şimdi önümüzdeki süreçte bu imkana sahip değiliz. Elbette milletimizi başsız, bayraksız bırakacak değiliz. Cumhurbaşkanımız ifade ettiler, en fazla oy alan partinin başkanından başlayarak hükümet kurma yetkisini vererek  hükümetin kurulmasını isteyecek. Tabi ki bu yetkiyi sonuna kadar kullanacağız, bütün seçenekler masada. Milletimizin en çok görmek istediği iktidarı meydana getirmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.”

IMG_5826

IMG_5790

IMG_5795

IMG_5803

IMG_5824

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz