Başkan Kaymak’tan Açıklama

KASİAD Başkanı İsmaik Kaymak’tan 1 Temmuzda yürürlüğü girecek olan iş güvenliği yasası ile ilgili açıklama

23 Haziran 2016 Perşembe, 12:26

1 Temmuzda yürürlüğe girecek olan iş güvenlik yasasının küçük işletmeler için uygulanabilir   ve sürdürülebilir bir yanı olmadığını belirten Kaymak ;  Bakanlığımızdan bu yasayı revize etmesini bekliyoruz.

Piyasada iş yapan manav,berber,taksici,manifaturacı,bakkaliye, ayakkabıcı, emlakçı,zücaciyeci ve birçok meslek dalında faaliyet gösteren küçük iş yerlerine de iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimiyle anlaşma yapma mecburiyeti maddi olarak kaldırılamayacak yük getirecektir.

Kaldı ki piyasada iş yapan iş güvenlik uzmanları kendilerine uygulanan kotadan dolayı orta ölçekli bizim gibi işletmelere hizmet vermekte zorlanıyorlar. Bu işin iş güvenlik firmaları nezdinde altyapısının da eksik olduğunu görüyoruz. Başkan Kaymak uygulamanın orta ölçekli ve büyük işletmelerde mantıklı olduğunu, tehlikeli ve az tehlikeli diye sınıflandırılan imalat ve üretim yapılan iş yerlerimizde iş kazalarının minimuma indirilmesinde önemli rol oynayacağına inandığımız bu yasayı Bakanlığımızın yeniden gözden geçirip küçük işletmeler lehine revize etmesini bekliyoruz dedi.

Yorum

 1. cevdet

  23 Haziran 2016 at 17:54

  İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI KURSUNU
  HALK EĞİTİM AÇSIN DA MİLLET RAHAT ETSİN…
  HERKES KENDİ BELGESİNİ ALSIN …
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINI ARAMAYA GEREK KALMASIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz