Çanakkale Şehitleri Kaynarca’da Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde şehitlerimiz, ülke genelinde olduğu gibi Kaynarca’da da etkinliklerle anıldı.

18 Mart 2016 Cuma, 16:27

 

Kaynarca’da 18 Mart Şehitler Günü Anma Programı saat 9.30’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’nda Kaynarca Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı başlatıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İngilizce Öğretmeni Kadir Korkut yaptı.

 

Korkut, Çanakkale Zaferini bağımsızlığa tutkun bir milletin ölmek yada yaşamak arasındaki tercihi olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Burada bu topluluğun üyesi olan gençlere, geleceğin başbakanlarına, milletvekillerine, öğretmenlerine, hakimlerine sesleniyorum. Eğer siz bugün Kaynarca Anadolu Lisesi’ne öğrenci olarak gelebiliyorsanız bu Çanakkale Zaferi sayesindedir. Sizlerden kendinize şu soruyu sormanızı istiyorum. Ben bu zaferin farkında bir hayat mı yaşıyorum. Bence bugün buraya toplanmamızın en büyük amacı bu soruyla yüzleşmek olmalıdır” diye konuştu.

 

Kaynarca Anadolu Lisesi öğrencilerinin rol aldığı Bir Destandır Çanakkale adlı gösteri seyircilere duygulu anlar yaşattı.

 

Kaymakam Kemal Şahin başarılı sunumlarından dolayı okul yöneticileri ve öğrencileri kutladı.

 

Şehitler Günü Anma Programına protokol mensuplarının yanı sıra, gaziler, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

3

1

2

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz