Halk Eğitim’in Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Kaynarca yöresel kıyafetli dolgu oyuncak bebekler ve Halk Eğitim Kursiyerleri el işi eserleri sergisi Kaymakam Kemal Şahin ve protokol mensuplarının katılımı ile açıldı

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 12:24

Kaynarca oyuncak dolgu bebeği görücüye çıktı

Kaynarca yöresel kıyafetli dolgu oyuncak bebekler ve Halk Eğitim Kursiyerleri el işi eserleri sergisi Kaymakam Kemal Şahin ve protokol mensuplarının katılımı ile açıldı

Sergi’de Öğretmenliğini Filiz Ulusoy’un yaptığı Dolgu Bebek yoğun ilgi gördü

 

Kaynarca İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2015 – 2016 yılı döneminde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

 

DOLGU BEBEK GELİR KAYNAĞI OLABİLİR

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin yaptığı konuşmada dolgu oyuncak bebek kursunda yapılan Kaynarca bebeğinin öneminden sözederek tanıtımının yapılarak gelir elde edilebileceğini söyledi.

 

Kaymakam Şahin serginin daha çok kişiye ulaşması için farklı bir mekanda açılması gerektiğini belirterek,  “Halk Eğitim’de açılan tüm kurslarımızı takip ediyorum ama özellikle 1 yıldır Dolgu bebek kursunu takip ediyorum. onların fedakarlıklarını, el emeği göz nuru dökmelerine şahit oldum. Ben bu kurslara katılan tüm kursiyerleri tebrik ediyorum. Bu mekan dar, önümüzdeki yıl bu sergiyi daha geniş bir mekanda, belediyemizin önünde olabilir, açılışı yapabilir, sergileyebiliriz” diye konuştu.

 

119 KURSTA 2300 KURSİYER

Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Şahin açılışta yaptığı konuşmada Halk Eğitim Merkezi olarak 3 yaşından sonsuz yaşa kadar her yaş grubunu hedef aldıklarını ifade ederek,  “2015 – 2016 Kurs döneminde genel olarak 73 kurs, 546 kadın, 694 erkek olmak üzere toplamda 1240 kursiyerimiz oldu. Mesleki olarak 46 kurs açtık, hanımlar 668, beyefendiler 395 kişi olmak üzere 1063 kişi kurslarımıza iştirak ettiler. Toplamda 119 kurs, 2300 kursiyerimiz yıl boyunca gayretli bir şekilde çalıştılar” dedi.

 

KURDELAYI BİRLİKTE KESTİLER

Mefruşat, giyim, dolgu oyuncak bebek, elde Türk işleri, makine işi, ahşap boyama kurslarında üretilen el işi eserlerin sergilendiği serginin açılış kurdelasını Kaymakam Kemal Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, Belediye Başkanı Zeynur Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, AKP İlçe Başkanı Murat Kefli, CHP İlçe Başkanı Ersan Ceylan birlikte kestiler.

 

Sergilenen el işi eserlerin gezilmesinden sonra konuklara tavuklu pilav ayran ikram edildi.

1

ç2

ç1

Dolgu Bebek Hocası Filiz Ulusoy ve kursiyerleri sergi sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi.

1074

2

3

7

6

5

4

8

9

10

11

12

13

14

15

18

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz