İHH SURİYEDEN DÖNDÜ

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcileri Suriye’de yaşanan mağduriyetleri yerinde görmek ve yapılacak çalışmalara yönelik görüşmeler yapmak için gittikleri Suriye ziyaretinden döndüler.

11 Ocak 2018 Perşembe, 14:08

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcileri Suriye’de yaşanan mağduriyetleri yerinde görmek ve yapılacak çalışmalara yönelik görüşmeler yapmak için gittikleri Suriye ziyaretinden döndüler.

 

Azez, Cerablus ve El Bab bölgesinde ziyaretler ve incelemelerde bulunan heyet yetim ve mülteci kampları, Uluslararası Şam Üniversitesi, çadır kampları ve El Bab yerel meclis başkanı ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundular.

 

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Kaynarca İHH Başkanı Ali Yoldaş , Fırat Kalkanı Bölgesinde incelemelerde bulunduklarını, ihtiyaçları yerinde tespit ettiklerini ve mazlumlarla hemhal olduklarını belirtti.

 

Yoldaş , yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı Bölgesi dışında yine Suriye’de Doğu Guta’da insanların yoğun bir salgın hastalık ve açlık ile pençeleştiklerini ayrıca Doğu Hama ve İdlib’in yoğun bir şekilde bombalandığını ifade etti.

 

Yoldaş , ayrıca bombardımandan kaçanların sınırımıza doğru ilerlediğini ancak İHH Ekiplerinin hangar çadırlar kurarak, gıda ve kıyafet dağıtımı ile sayıları onbinleri bulan bu yoğun göçü Suriye sınırları içinde tuttuklarını vurguladı.

 

Göç etmek zorunda kalanların yağmur ve soğuktan etkilendiğini, bebeklerin ve çocukların çok olumsuz etkilendiğini söyleyen YoldaŞ , çok acil olarak çadır sünger bot mont mama gıda gibi insani yardım malzemesine ihtiyaç duyulduğu çağrısında bulundu. kaçanların sınırımıza doğru ilerlediğini ancak İHH Ekiplerinin hangar çadırlar kurarak, gıda ve kıyafet dağıtımı ile sayıları onbinleri bulan bu yoğun göçü Suriye sınırları içinde tuttuklarını vurguladı.

 

Göç etmek zorunda kalanların yağmur ve soğuktan etkilendiğini, bebeklerin ve çocukların çok olumsuz etkilendiğini söyleyen YoldaŞ , çok acil olarak çadır sünger bot mont mama gıda gibi insani yardım malzemesine ihtiyaç duyulduğu çağrısında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz