İlçeyi Sel Vurdu! İş yerleri Tarım Alanları sular altında kaldı

Kaynarca ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan sağanak yağış sonrası dereler taşarken köprüler trafiğe kapandı

01 Ekim 2017 Pazar, 17:05

Kaynarca ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan sağanak yağış sonrası köprüler  trafiğe kapanırken iş yerleri sular altında kaldı

Gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar şiddetli bir şekilde devam eden yağmur sele neden oldu.Sel suları nedeniyle hatipler mahallesinde bulunan bazı işyerlerini su bastı.

İlçe merkezinden geçen Seyran deresinde su seviyesinin yükselmesi sonucu Kaynarca – Adapazarı yolunda ulaşım bir süre aksadı. Emniyet ekipleri yolu ulaşıma kaparken ulaşım farklı bir yoldan devam etti.

SASKİ Ekiplerinin su tahliye çalışması sonucu yol ulaşıma açıldı

Sağanak yağış nedeniyle Hacıköprüsü,Kulaklı,İmamlar ve Sarıköy mahallelerine giden yolda bulunan köprüler ulaşıma kapandı.

Sel suları Başoğlu mahallesinde ise menfezlerin yıkılmasına neden olarak trafiği aksattı.

Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel yaptığı açıklamada ; ilçemizde dün gece başlayan ve aralıksız devam eden sağanak yağış sonrası , Başoğlu,Sarıköy,Hacıköprüsü.İmamlar mahallelerimizde köprüler taştı.Sel suları ekil tarım alanlarını etkiledi ulaşımıda aksattı. Belediye ekiplerimiz zarar gören mahallelerde çalışmalarını sürdüyorlar dedi.

Yağışların bu gece’de devam etmesi bekleniyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz