Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

İSMAİL KAYMAK’TAN KAYNARCALI KADINLAR İÇİN 2 PROJE

Kaynarca Belediye Başkanlığı AK Parti Başkan Aday Adayı İsmail Kaymak açıkladığı projelerden iki tanesinin kadınlara yönelik olduğunu söyledi.

01 Aralık 2018 Cumartesi, 12:34

Kaynarca Belediye Başkanlığı AK Parti Başkan Aday Adayı İsmail Kaymak açıkladığı projelerden iki tanesinin kadınlara yönelik olduğunu söyledi.

“Kültürlü Anneler Kültürlü Nesiller Projesiyle bazı sıkıntılardan dolayı okuyamamış kadınlarımıza günlük yaşamlarını etkilemeden okuma fırsatı verileceğinden, kadınlarımıza yönelik uzman eğitmenlerle kişisel gelişim kursları açılacağından bahseden İsmail Kaymak, bu kurslara ulaşımı da belediyenin servisiyle sağlanacağını ve kursların tamamen ücretsiz olacağını aktardı.

Bu proje ile eğitimlerini tamamlayan kadınlarımızın, çocuklarının eğitim hayatında aktif rol oynayabileceklerini, çocuklarının ödevlerine ve derslerine yardım edebileceğini aktaran Kaymak, bu sayede de yeni neslimiz için eğitim evde de anneler aracılığıyla devam edecek dedi.

Ayrıca iş hayatında bulunmak isteyen kadınlarımız için de Kadın Girişimciler Kulübü Projesini oluşturduklarını söyleyen İsmail Kaymak, kadınlarımıza iş dünyasıyla ilgili eğitimler verileceğini, şirket kurulum aşamasında teorik destek olunacağını ayrıca kadın girişimciler için bazı kurumlarla olan iletişimlerde belediyenin köprü görevi göreceğini aktardı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz