İşten çıkartıldığı kooperatife başkan adayı oldu

Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatifinde çalışırken kooperatif ortağı olmak istediği için işten çıkartıldığını iddia eden Mehmet Acar, 2 yıl sonra, yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

28 Eylül 2016 Çarşamba, 13:40

Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nde çalışırken kooperatif ortağı olmak istediği için işten çıkartıldığını iddia eden Mehmet Acar, 2 yıl 2 ay sonra, 2018 yılı Kasım ayında yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

 

Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatifi çalışanı Mehmet Acar, “14 yıldır personeli olduğum kooperatife ortak olmak isteyince, ya ortak olursun ya da çalışırsın denilerek istifaya zorlandım. Çiftçilik de yaptığım için hem kooperatif personeli hem de ortak olmak yasal hakkımızdır olduğu halde. Haksızlığa uğrayarak, İşten çıkartıldım” dedi.

 

Yasal hakları ödenerek işten çıkartıldığını belirten Mehmet Acar, “Kooperatif Başkanı Ayhan Demirhan, ortak olduğumda başkanlığa aday olacağımı iddia ederek ortak yapmak istemedi. Benim aday olmamdan bu denli korkmaları ne kadar ezik olduklarını, kendilerine güvenleri olmadığını ortaya koyuyor. 794 Sayılı Kaynarca Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ne ortak olan her üreticinin yönetim için aday olmak hakkı vardır. Önümüzdeki kongrede aday olmak gibi niyetim yoktu ancak yapılan haksızlık karşısında 2018 yılı Kasım ayında yapılacak kongre de liste çıkartarak kooperatif başkanlığa adaylığımı koymaya kararlıyım” diye konuştu.

 

Konuyla ilgili konuşan 794 Sayılı Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı Ayhan Demirhan ise, “Yönetim Kurulumuzun aldığı kararları uygulamaya koyan Kooperatif Müdürü’nün talimatlarına aykırı hareket edildiği için genel merkezden müfettiş istedik rapor uyarınca işten çıkarılmış olup tüm yasal hakları da ödenmiştir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz