Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

İtfaiye’den Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Kaynarca Grup Amirliği ekipleri , Kaynarca Seyfettin Selim Endüstri Teknik ve Meslek lisesinde yangın ve arama kurtarma tatbikatları gerçekleştirdi .

04 Kasım 2015 Çarşamba, 13:37

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Dairesi Başkanlığı Kaynarca Grup Amirliği ekipleri , Kaynarca Seyfettin Selim Endüstri Teknik ve  Meslek lisesinde  yangın ve arama kurtarma tatbikatları gerçekleştirdi .

Yapılan tatbikatta olası bir yangında neler yapılması gerektiği anlatıldı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Dairesi Başkanlığı Kaynarca Grup Amirliği ekipleri Seyfettin Selim Endüstri Teknik ve  Meslek lisesinde  yangın ihtimaline karşı öğrencilerle beraber yangın tatbikatı yaptı.

 

Okulda çıkabilecek yangın ihtimaline karşı öğrenciler bilgilendirildi. Tatbikatta okul alarmının çalmasıyla okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak, okul bahçesinde toplandı.İtfaiye ekiplerine yangın ihbarı yapıldı.Yangın bölgesine kısa sürede İtfaiye ekipleri gelerek okul içinde mahsur kalan öğrencileri kurtarıldı.

 

Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş de önce itfaiye ekipleri daha sonra da öğrenciler tarafından söndürüldü.Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı.

 

Daha sonra okulda mahsur kalan öğrencilerin okuldan çıkarılması için itfaiye merdiveni öğrencilerin bulunduğu katta yükseltilerek, burada bulunan öğrenciler itfaiye ekipleri tarafından aşağıya indirildi. Tatbikatın sona ermesinden sonra öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler, alınacak tedbirler ve yangın söndürme metotları anlatıldı.

 

1

2

3

4

5

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz