Son Dakika
13 Kasım 2018 Salı

Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara İstifa Etti

Ak Parti Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara’ın il toplantısı sırasındaki istifası kulislerde en çok konuşulan olay oldu…

20 Eylül 2017 Çarşamba, 15:21

Ak Parti Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara’ın il toplantısı sırasındaki istifası kulislerde en çok konuşulan olay oldu…

İddiaya göre Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kaynarca İlçe Teşkilatı 6’ncı olağan genel kurulu öncesinde kendisini karşılamadığı gerekçesiyle Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara ile tartıştı.

Bu gerginliğin ardından dün akşam Sakarya İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları Başkanlarının olağan toplantısı yapıldı.

Toplantıya Genel Merkez Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı ve Sakarya Koordinatörü Seda Gören Bölük de katıldı.

FOTOĞRAF ELEŞTİRİSİ İDDİASI

Toplantı devam ettiği sırada iddiaya göre; İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu; tatil için gittiği Kıbrıs’ta sosyal medyada başı açık fotoğraf paylaşan Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara’yı eleştirdi.

İkili arasında tartışma yaşanırken, Hatice Kara toplantıdan çıktı.

Kara, daha sonra yeniden toplantıya girerek dışarıda yazdığı istifa dilekçesini İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’na sundu.

 

 

Ak Parti Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli ise, “İstifa konusu İl Kadın Kolları Başkanımız tarafından tarafıma bildirildi. Konu hakkında detayları bilmeden, taraflarla görüşmeden bir şey söylemek doğru olmaz” ifadelerini kullandı.

 

HATİPOĞLU: “İDDİALAR DOĞRU DEĞİL” 

Medyabar.com Yazarı Raif Uğan‘a konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ise;
“Konunun asla başı açık ve kapalılık ile ilgisi yok. Ne partim ne de ben insanları başı açık kapalı diye değerlendirmeyiz. Biz yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Genel merkezimizin kararı, takdiri… Konu nasıl başı açık kapalıya geldi anlamadım. Böyle bir kriterimiz yok. Bu konunun da bununla alakası yok. Zaten sayın başkan istifa dilekçesinde de sağlık sorunlarını gerekçe göstermiştir. Diğer ifade edilen konular doğru değildir” açıklaması yaptı.

 

Hatice Kara’dan Açıklama

Kişilik haklarından asla taviz vermeyen biri olarak kendi kişilik haklarıma da saygı gösterilmesini istemişimdir. Partimdeki görevimi bu düşünceyle yürüttüm.

Göreve geldiğim tarihten beri yürüttüğüm kaynarca Ak parti ilçe kadın kolları başkanlığı görevinde bulunduğum sürece bu makamı emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımı yürüttüm. Neticede tüm bu görevler bir nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin  gerekliliğine inanıyorum.

Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi esasen Ak Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için bir ünvan ve makama ihtiyaç yoktur. Bende bu altın sözle birlikte görevime başladıktan sonra nasıl azim ve kararlılıkla çalıştıysam  görevimi teslim ettikten sonra da aynı şekilde partime hizmet etmeye çalışacağım.

Görevimde bulunduğum sürece beraber çalıştığımız arkadaşlarıma ve beni destekleyen tüm vatandaşlarımıza  teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.   –  Hatice Kara

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz