Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Kaymak : Cerattepede yapılanlar vatana ihanettir.‏

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı İsmail Kaymak, Artvin Cerattepe’de yaşanan olaylar üzerine bir açıklama yaptı.

21 Şubat 2016 Pazar, 19:58

Artvin Cerattepede yaşananların vatana ihanet olduğunu söyleyen Kasiad Başkanı  ” Son günlerde Artvin ilimizde yaşananları ibretle seyrediyoruz. Orada yeniden gezi olayların provası yapılıyor adeta , iki ay öncesi Karadeniz ve Artvin ilini gezme imkanı buldum . Gerçekten doğa harikası bir yer. Ancak bölge yeraltı madenleri bakımından hayli zengin , bölgede altın , bakır ve çinko madenleri var , bunlar bir şekilde çıkartılıp ülke ekonomisine kazandırılması gerekiyor. Bu madenler çıkartılırken doğaya en az zararla ve bölgenin yeniden rehabilitesiyle ilgili bakanlıklarımız ciddi projeler hazırlamıştır.

 

Bu eylemleri yapanların içindeki az sayıdaki Artvin’lileri tenzih ediyorum , gerisi yabancı lobilerin desteklediği çevreci geçinen marjinal vatan hainleri bu madenler çıkmasın , bu madenler yer altında kalsın gayreti içindeler. Biz bu madenleri dışardan alalım , ülkemizin parası dışarıya gitsin bütün tezgah bu aslında diye düşünüyorum.

 

Mesele illa ağaç ve çevre olsaydı Chp li Yalova Belediyesi şehrin içindeki 300 yıllık agaçları kesti. Kendine göre gerekçesi vardır , alt yapı ve üst yapı çalışmalarına zarar vermiş olabilir. Ama meselenin ağaç olmadığını biz çok iyi biliyoruz, bu hainler gezi olaylarında ülkemizin ekonomisine bir sürü zarar verdiler. Neyseki hükümet dışarıdan gelen provokatörlere müdahale etti, yoksa işin boyutu gezi olayları gibi olacaktı. Hainlerin güvenlik güçlerimize attıkları taşlara bir bakın Allah aşkına , bu eylemin çevrecilik ile ne alakası olabilir” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz