KASİAD Toplantısında OSB’ler Görüşüldü

Kaynarca Sanayici ve İş adamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Toplantısı İsmail Kaymak başkanlığında yapıldı.

15 Ocak 2016 Cuma, 14:22

KASİAD Yönetim Kurulu Toplantısında Kaynarca’da kuruluş süreci devam eden Makineciler ve Mobilyacılar Organize Sanayi Bölgeleri ile ilçedeki turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi konuları yer aldı.

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Toplantısı İsmail Kaymak başkanlığında yapıldı.
Toplantı hakkında bilgi veren KASİAD Başkanı İsmail Kaymak, “Toplantıda Kaynarca’ya açılacak olan Mobilya Organize Sanayi Bölgesi ve istimlak çalışmaları devam eden Makineciler Organize Sanayi Bölgesi’nin durumlarını görüştük. OSB’lerde inşaat aşamasında ve üretim aşamasında Kaynarcalı yerel sanayici ve esnafın rolü ve kazanımları görüşüldü” dedi.
OSB’lere nakliye ve taşıma konularında hizmet verecek servis araçları ve tedarikçiler  için yeni bir planlamaya ihtiyaç olduğunu belirten İsmail Kaymak, “Toptancı dükkanları için 500 dönümlük bir alanın küçük sanayicilerimiz için tahsis edilmesini görüşmek üzere Kaynarca Belediye Başkanımız Zeynur Özel ile görüşme yapma kararı aldık.
Toplantıda ayrıca İlçede bulunan Longoz ve  çeşitli turizm alanlarıyla ilgili turizm potansiyelini harekete geçirmek için TBMM’inde görev yapan milletvekilleriyle, OSB’lerdeki işleyiş ve işlemlerin daha hızlı yürütülmesi için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile görüşme kararı verildi” diye konuştu.

KASİAD Yönetim Kurulu’nda  Başkan İsmail Kaymak , Mehmet Boğaz , Ahmet Sağır , Mehmet Tıknaz, Mustafa Ayan , Behiç Çavdar , Ali Zabun, Mehmet Sağır ve Fazlı Kartal yer alıyor.

kasiadin-gundemine-o-e575e86590ca9a2a8bc1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz