Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Kaynarca İHH Arakan’a gidiyor

Kaynarca İHH Ekipleri İyilik Kervanı Arakan İçin Yola Çıkıyor sloganı ile başladığı yardım kampanyasında 22 Kasımda Arakan’a Gidiyor

15 Kasım 2017 Çarşamba, 10:16

Sakarya İHH Ekipleri İyilik Kervanı Arakan İçin Yola Çıkıyor sloganı ile başladığı yardım kampanyasında sona yaklaşıldı. Arakan’da yaşanan zulüm ve yoksulluk için harekete geçen Sakarya İHH, Arakandaki zulümden kaçarak Bangladeş’deki mülteci kamplarına sığınan mazlumlar için 22 Kasım’da yola çıkıyor. İHH Kaynarca Temsilcisi Ali Yoldaş konu hakkında şu açıklamayı yaptı.

 

Arakan’a yönelik yardım kampanyası hakkında bilgilendiren İHH Kaynarca  İlçe temslcisi Ali YOLDAŞ , “Arakanlılar kendi topraklarında yaşayamaz hale getirilerek hükümet tarafından çok zor koşullara sürükleniyor. Myanmar’daki Arakanlıların yarıdan fazlası açlık ve yoksullukla boğuşuyor.

 

 

 

30 BİNİ AŞKIN ARAKANLI MÜLTECİ 

Arakanlılar kendi ülkelerinde hiçbir hakka sahip olmadıkları gibi hak talebinde bile bulanamıyorlar. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz baskı ve zulümle ya ülkeyi terke ya da ölüme zorlanıyorlar. Zaman zaman kanlı katliamların da yapıldığı tüm dünya kamuoyunca biliniyor. Son katliamlarla birlikte 30 binden fazla Arakanlının öldürüldüğü ve yüz binlercesinin de Bangladeş ve diğer komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldığını biliyoruz” dedi.

 

 

NEREDE MAZLUM VARSA ORADAYIZ

Kaynarca  İlçe temslcisi Ali YOLDAŞ İHH’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi: “Arakan için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 6 bin aileye gıda kolisi, 3 bin aileye hijyen seti ve bin aileye bebek maması yardımı hedefi ile yola çıktık. Sadece Arakan’a değil nerde bir mazlum varsa orada olmaya devam ediyoruz.

Suriye için insani yardım çalışmalarımız devam ediyor. Doğu Guta’da açlık ve ilaçsızlık nedeniyle binlerce çocuk ölüm ile pençeleşiyor.

İl içinde yerli mülteci fark etmeksizin ihtiyaç sahibi herkesin imdadına yetişmeye çalışıyoruz. Kış geldi soba kömür yardımlarımızı ulaştırıyoruz.

 

SAKARYA’DA 125 YETİME DÜZENLİ YARDIM

Yetim ailelerimizi düzenli olarak destekliyoruz. Yetim sponsorluğu projesi kapsamında Sakarya’da 125 yetim kardeşimiz aylık düzenli olarak maddi yardım alıyor. Bunun yanında yüzlerce yetim ailemizde yılın belirli bölümlerinde ayni ve maddi olarak destekleniyor

.

AFRİKADA SU KUYULARI

Afrika’da su kuyuları açıyoruz. Katarakt ameliyatları ile binlerce gözün açılmasına vesile oluyoruz. Açlık yoksulluk iç savaş ve misyoner faaliyetlerin arasında ezilen mazlum ve mağdur coğrafyalara karşı inancımız gereği sorumluyuz.

Zaman zaman yetimhane okul cami çalışmalarımız ile de kalıcı eserler bırakmaya gayret ediyoruz. Sakarya’dan gidecek olan Arakan ekibimizin bizzat yerinde dağıtacağı yardımlara vesile olmak isteyen halkımızı ilçe temsilciliklerimize ve standlarımıza bekliyoruz.

 

 

YARDIMSEVER KAYNARCALILARA ÇAĞRI

Halkımız nereye yardım etmek istiyorsa o sadece o amaçla kullanılmak üzere bağışını makbuz karşılığı veya banka hesap numaralarımıza havale, eft yapabilir. Banka yoluyla bağış yapacak hayırseverlerimizin açıklama hangi fona olduğunu (Arakan, Suriye, Yetim vb ) belirtmeleri gerekmektedir. Yardımsever kaynarca halkının desteklerini bekliyoruz.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz