Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Kaynarca’da 23 Nisan Çoşkuyla Kutlandı

Kaynarca’da 23 Nisan Çoşkusu

1311 görüntüleme, 24 Nisan 2014 Perşembe

Serhat Yağız / Kaynarca

 

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı saat 9.00′da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Atatürk İlkokulu bahçesindeki saat 10.00′da başlayan bölümde ise Atatürk ilkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin gösterilerine yer verildi.

 

Kaymakam Huriye Küpeli Kan, İlçe Jandarma Komutanı Neşat Güneri ve Belediye Başkanı Zeynur Özel’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Resul Güzelalp yaptı.

 

Güzelalp konuşmasında 94 yıl önce 23 Nisan tarihinde egemenliğin millet iradesine bırakıldığını belirterek, “23 Nisan 1920 milletimizin kendi ülkesini seçtiği temsilciler aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihte başlayan büyük değişim, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihindeki en büyük değişimi simgeleyen 29 Ekim 1923′te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır” dedi.

 

Törende öğrencilerin okudukları şiirlerden sonra okulların hazırladıkları müzikal gösterilere ve halk oyunlarına yer verildi.

 

Törenin son bölümünde ilçede ve ilde şiir, resim, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında ilk üçe girenlere ödül ve madalyaları protokol mensupları tarafından verildi.

 

Törene siyasal parti temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler ve vatandaşlar tarafından büyük katılım sağlandı

 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

1522

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz