Kaynarca’da Amerika ve İsrail Protesto Edildi

Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, Kaynarca’da yaklaşık 1000 kişinin katıldığı gösteri ile protesto edildi.

08 Aralık 2017 Cuma, 15:28

Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partilerin katıldığı 1000 kişi, Kaynarca merkez camii önünde cuma namazından sonra  toplandı.

Konuşma yapan Kaynarca Müftüsü Selami Aydın “kardeşlerimizin acısını hissetmek adına işgale dur demek adına, yurdun her bir yanında kardeşlerimiz teyakkuz halindeler bugün burada bütün sivil toplum kuruluşlarımız, Belediye Başkanımız Parti başkanlarımız burada Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Sivil Toplum Kuruşları  adına konuşma yapan Sezgin Tutar,

“Trump’ın huhuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararı İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa zamanda dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanları esir etmek isteyenler tarihte defalarca hüsrana uğradılar yine uğrayacaklar İslam’ın haremi izzeti olan Kudüs’ü tarihçesi olan Türküyle, Arabıyla tüm Müslümanlarda Eyyübi ruhunun karşılarına dikildiğini görecekler. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin her zaman arkasındayız” diye konuştu.

Basın açıklaması ardından toplananlar Kudüs için dua okuyarak sessizce alandan ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz