Kaynarca’da Demokrasi Şöleni

Kaynarca’da dün akşam yapılan Demokrasi yürüyüşüne binlerce Kaynarcalı katıldı.

30 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:00

Dün akşam saat 21.00’da Kaynarca Belediyesi hizmet binası önünden başlayan yürüyüşe Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, Belediye Başkanı Zeynur Özel, Ak Parti Eski Milletvekili Ali İnci, İlçe Emniyet Amiri Sait Özmen, siyasal partilerin, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynarcalı klarnetçiler ve davulcuların renk kattığı yürüyüşte Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar çeşitli dini ve milliyetçi sloganlar atıp darbe girişimini lanetlediler.

Bazı firmalar ve esnaflar kamyon, iş makinesi ve araçlarıyla yürüyüşe destek verdiler.

Farklı siyasal ve dünya görüşündeki insanları bir araya getiren yürüyüşteki çoşku mitingde de devam etti.

Tarihi bir günün yaşandığı Kaynarca’da Atatürk İlkokulu bahçesini dolduran vatandaşlar konuşmacılara alkış ve sloganlarla destek verdiler. Vatandaşlar gecenin geç saatlerine kadar meydandan ayrılmadılar. Kuran’ı Kerim okunmasıyla başlayan programda konuşmalardan sonra klarnet ve davul çalan yerel müzisyenler konser verdiler.

Sırasıyla Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, AK Parti eski milletvekili Ali İnci, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş , Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim,Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara konuştular

Açılış Konuşması Başkan Özel’den

AMERİKAN UŞAKLARI EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK

Demokrasi mitingine katılanları, ‘Selamın Aleyküm’ diyerek selamlayan Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel’in ‘Kaynarca seninle gurur duyuyor’ tezahüratı ile kesilen konuşmasında : “Atalarımız Çanakkale’de destan yazdı biz de burada yazıyoruz. Biz de bu iman oldukça bu Amerikan uşakları hiç bir zaman emellerine ulaşamayacak. Allah inşallah 15 Temmuz gibi geceleri bizlere göstermesin. Sizlerin, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın dik duruşu sayesinde bu günleri yaşamayacağız. Çünkü darbe olduğunda şapkasını alıp giden bir cumhurbaşkanımız yok bizim. İnşallah böyle kara günler görmeyiz bir daha sizlere çok çok teşekkür ediyorum

GAZİ KAYNARCALILAR

Konuşmasında Kaynarcalılara Gazi Kaynarcalılar diye hitap eden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş,  “Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da sokağa çıkan, meydana çıkan, devletine, milletine,  demokrasiye, mukaddes değerlerine sahip çıkan herkes gazidir dedi. Hepiniz gazisiniz. Gaziliğiniz gazanız mübarek olsun. Sizlerle, milletimizle, Sakarya ve Kaynarcalı hemşerilerimizle iftihar ediyorum. Milletimiz her zaman vatan dara düştüğünde, Kadınıyla kızıyla, genciyle yaşlısıyla, milletimiz her zaman devleti zora düştüğünde veya bir kısım terörist işgal etmeye çalıştığı sırada hemen meydana çıkıp göğsünü siper edip o hainleri her zaman temizlemiştir “ diye konuştu.

ÇÖKERSENİZ SİZE BÖYLE ÇÖKERİZ İŞTE

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da yaptığı konuşmada, “Başkomutanımız reisimiz, bu meydanları terkedin deyinceye kadar bu meydanlardayız nöbetteyiz Allah’ın izniyle. Siyaset yapmak isteyen, ülke yönetmek isteyen varsa, bizim yaptığımızı yapacak. Gelecek bu meydanlara çıkacak sizin karşınıza anlatacak derdini. Eğer siz kabul ederseniz. Seçeceksiniz ve ülkeyi yönetecekler. Öyle yağma var mı? Milletin verdiği makamları kullanarak, milletin düşmana karşı kullanması için verdiği silahları kullanarak devletin tepesine çökmek var mı? Çökerseniz size de böyle çökeriz işte” dedi.

 

HAİNLER TASFİYE OLACAK

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç darbe gecesi ülkede ve Sakarya’da yaşananları değerlendirdiği konuşmasından bir bölüm şöyle: “Kendi askerinin yaptıkları insanımızın ağrına gitti ama şöyle düşünmeyin ama askerimizin, polisimizin hepsi böyle değil onlar bizim saygı duyduğumuz, gönlümüzdeki insanlar. İçlerindeki hainler ayıklanmış oldu. Onlarla gurur duyuyoruz. Sakarya olarak güzel bir imtihan verdik. Burada sadece AK partililer yok bütün siyasal partilerden insanlar var. Sakarya meydanı da aynıydı. Her milletten, her düşünceden insan vardı. Bundan sonra devlet kurumlarında olan hainler tasfiye olacaklar onların yerine vatanını seven, milletini seven, bayrağını seven insanlar gelecek.”

HAİNLER VATANI BİR DOLA SATMIŞLAR

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün darbe girişimini ve Türkiye tarihinde yaşanan darbeler konusunda bilgi verdiği konuşması sık sık “İdam, idam” sloganları ile kesildi. Üstün,  “Bundan sonra darbe yapacak meczuplar bir sefer değil bin sefer düşünüp harekete geçmeleri lazım. Bu hainler kendilerini, memleketi, vatanı, bayrağı bir dolara satmışlar bir dolara, ceplerinden bir dolarlar çıkıyor. Ey gafiller şu bayrağı, namusunuzu bir dolara mı sattınız yazıklar olsun size. Akyazı’da da konuştum dedim sizin öyle dolarlara ihtiyacınız varsa. Niye gittiniz Amerikalara kardeşim. Bizim Akyazı’da sanatkarlarımız var. Bak burda sanatkarlar odası başkanımız SESOB Başkanımız var. Getirirler size demet demet dolarları basardı. Ne işiniz vardı Amerika’da bre hainler, bre gafiller. Öyle değil mi Kaynarcalılar” diye konuştu.

KAYNARCA’DA GÖRÜLMEMİŞ AHENGİ GÖRDÜM

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan’ın konuşmasından bir bölüm şöyle: “Yıllardan beri Kaynarca’ya geliyorum, bu ahengi, bu güzelliği, bu beraberliği, bu heyecanı görmedim bunu bizi sağlayan kaymakamımız ve belediye başkanımıza teşekkür ederim. Sizler ülkede yaşananların bir çimentosu, demokrasinin bekçilerisiniz. Her siyasal partiden kişiler olarak bu beraberliği, birliği sağladığımız için sizlere teşekkür ederim.”

MESELE DEVLET VATAN MESELESİ

Eski Sakarya Milletvekili Ali İnci’de Kaynarca’ya çok defalar geldiğini ancak gözlerdeki parıltının bir başka olduğunu ifade ederek, “Ama anlıyorum ki burdaki mesele devlet meselesi, vatan meselesi olduğu için Kaynarca burda sizi kutluyorum. Bu organizasyonu yapan Kaymakamımız başta olmak üzere belediye başkanı, ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve garnizon komutanını tebrik ediyorum ve onları alkışlamanızı istiyorum” dedi. İnci, o akşam Sakarya Valiliğinde yaşadıklarını ve darbeye nasıl müdahalede bulunulduğunu anlattı.


1

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

37

38

17

18

19

 

21

22

23

24

25

26

27

28

29

 

30 31

32

33

34

35

36

39

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz