Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

KAYNARCA’YA TÜRKİYENİN EN UZUN OFF ROAD PARKURU PROJESİ

Kaynarca Belediye Başkanlığı AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Kaymak, Kaynarca ilçesinin doğal güzelliklerinin halen daha keşfedilmeyi bekleyen bir hazine olduğunu söyledi ve sözlerine doğa tutkunları için Kaynarca’yı vazgeçilmez yapacak 2 projesini açıklayarak devam etti.

18 Aralık 2018 Salı, 07:56

Daha önceden açıklamış olduğumuz Açarlar Longozu Gençlik Kampı ve Mavi Bayraklı  Karaboğaz Halk Plajı Projelerimizin yanı sıra, doğa tutkunlarımız için profesyonel ekiplerce trekking parkurları oluşturulacağını, bu parkurlarda zorluk seviyelerine göre işaretlemeler yapılacağını ve gerekli tüm önlemlerin alınacağını söyledi.

Parkurların belirli bölgelerinde de kamp yapılabilecek alanlar oluşturacaklarını söyleyen Kaymak, doğal güzelliği ve bitki örtüsüyle bu güne kadar saklı kalmış olan güzel ilçemizi doğa severlerin beğenisine açacağız dedi. Ayrıca Türkiye’nin en uzun kum off-road parkurunu da Karaboğaz Sahili’ne kurmayı planladıklarını aktaran Kaymak, ülkemizde bu sporun tutkunları kum off-road’ı yapabilmek için Çöl ülkelerine gidiyorlar fakat bizim ilçemizde 30 kilometrelik kesintisiz kumsalımız var.

Tabi bilmedikleri için insanlara kızamayız, bu güne kadar keşfedilmemesi bizim ayıbımız.Hatta geçen yıl ülkemizden iki plaj dünyanın en uzun on beş plajı listesine girmiş, biri 14 kilometre diğeri de 12 kilometre uzunluğunda. İnşallah bir sonraki listede ülkemizi üst sıralarda 30 kilometrelik sahilimizle biz de daha üst sıralarda temsil edeceğiz dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz