Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Lahana ve Turşu Festivaline Yoğun İlgi

Kaynarca’da düzenlenen Lahana Festivalinde en güzel lahanalar ve Lahana Yemekleri yarıştı. Dolma yeme yarışması günün en eğlenceli bölümü oldu

24 Şubat 2016 Çarşamba, 21:11

Kaynarca Kaymakamlığı, Kaynarca Belediyesi ve  Kaynarca Sebze Üreticileri Birliği  tarafından  ilki yapılan Festivale Sakarya Vali Yardımcıları Akın Yılmaz ile Mehmet Fatih çiçekli   Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu , Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli , ilçedeki siyasi parti başkanları , kurum amirleri, çok sayıda vatandaş ve çiftçiler katıldı .

 

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ve Belediye Başkanı Zeynur Özel Kaynarca Lahanası hakkında tanıtım konuşması yaparken , konuşmalarında  ilçede yetişen lahanının lezzeti ve özellikle İstanbul’daki Lahana ihtiyacının büyük bir bölümünün Kaynarca’dan karşılandığının altı çizdiler.

 

Bu yıl ilki  düzenlenen festivalde En iyi lahana yetiştiricisi  1. Adil Batmaz olurken 2. Niyazi Yıldız 3. Aziz Kandemir olurken etkinlik kapsamında yapılan en hızlı lahana sarması yeme yarışmasında ise 40 adet sarmanın bulundugu bir tabak sarmayı 51 saniyeiye yiyen Harun Birsen birinci İsmail Altunışık 2nci Osman Çelik ise 3ncü oldu

 

 

 

Yemek ve turşu yarışması kategorilerinde

Yemek yarışması

1.  Ferda eroğlu

2. Malike yağız

3. Melek yıldıZ

 

Turşu yarışması

1. Özgül batmaz

2. Mümine batmaz

3. Hüsniye boncuk

 

İlçedeki vatandaşlar tarafından yapılan Lahana yemekleri ve Turşuları oluşturulan jüri tarafından tek tek tadılırken ,verilen puanlar ile birinci belirlendi.

9

1

2

3

4

5

6

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz