Lahana Yemeği ve Turşu Yarışması Düzenlendi

Kaynarca Lahanasının tanıtımı amacıyla ‘Lahana Yemeği ve Turşu Yarışması’ düzenlendi.

10 Şubat 2016 Çarşamba, 13:38

Kaynarca Kaymakamlığı, Kaynarca Belediyesi ve Kaynarca Sebzeciler Birliği işbirliği ile yapılacak yarışmada ev hanımları İki kategoride yarışacak. Programda ayrıca örnek lahana yetiştiricileri de seçilecek.

 

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin amaçlarının ilçede üretimi yoğun olarak yapılan lahananın ve turşusunun tanıtımı ve bilinçli üretim olduğunu belirterek, “Bu yıl ilki yapılacak etkinliğimizi şenlik olarak yapmayı planlamıştık ancak terör olayları nedeniyle bu yıl erteledik yarışma ve seminer bölümünü yapacağız. Lahana üreticilerimizi seminere, özellikle Kaynarcalı hanımefendileri turşu ve yemek yarışmasına katılmaya davet ediyorum.

 

24 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 10.00’da Kaynarca Belediyesi Kültür Merkezi avlusunda yapılacak yarışma programı açılış konuşması ile başlayacak.

 

Örnek lahana yetiştiricisinin seçiminin de yapılacağı etkinlikte jüri üyeleri en lezzetli lahana yemekleri ve turşusu yapanları belirleyecek.

 

Örnek çiftçi seçilenler ile en lezzetli lahana yemeği ve en lezzetli lahana turşusu yarışması birincilerine  büyük altın, ikincilere yarım altın ve üçüncülere çeyrek altın ödülü verilecek. Dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verilecek.

 

Saat 13.30’da Belediye Konferans Salonu’nda Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsü uzmanları tarafından lahana yetiştiriciliği, hastalıkları, bakımı konulu seminer verilecek.

12714491_952775394775493_1594721662_n

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz