Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Mehmet Akif Ersoy’u Andık

İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy Kaynarca’da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program ve Eğitim Uzmanı Necati Coşkun’un verdiği konferansla anıldı.

15 Mart 2016 Salı, 11:45

Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’nda Eğitim Uzmanı Necati Coşkun’un verdiği konferansa Kaymakam Kemal Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, Emniyet Amiri Sait Özmen. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Zengin, CHP İlçe Başkanı Ersan Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, bazı daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

İstiklal Marşı Şairi  Mehmet Akif Ersoy’un hayatı konulu slayt gösterisinden sonra söz alan

Eğitim Uzmanı Necati Coşkun, şairin hayatı ve düşüncelerinden örnekler verdiği konuşmasında, “Mehmet Akif’e göre Batı’nın ilmini ve sanatını almalıydı, sefahatına, ahlak düşkünlüğüne tenezzül etmemeliydi. Aydın tabakayla halkın arasının açılmasını da görüyor. Aydın tabaka halka örnek olacak yerde taşkınlık yaptılar. Medeniyet olarak yalnızca dansını, balosunu anladılar. Medeniyetten bunu kastettiler. Halk da bunu istemedi, medeniyet diye görmedi. Mehmet Akif halkın duygularını bu şekilde dile getirdi” dedi.

 

Konferansın sonunda kısa bir konuşma yapan Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Eğitim Uzmanı Necati Coşkun’a teşekkür etti ve günün anısına şükran belgesi verdi.

1

2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz