Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Mobilya OSB’de İlk Ruhsat Kesildi! Fabrikalar Kuruluyor..

Kaynarca Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde ilk ruhsat kesildi. Fabrikaların temeline kısa süre içinde başlanacağı belirtildi.

26 Kasım 2016 Cumartesi, 20:27

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Belediye Başkanı Zeynur Özel, İlçe Başkanı Murat Kefli ilçede yapımı devam eden Mobilya OSB bölgesini ziyaret etti. Ziyarette OSB müdürü Fikret Arslan ilk inşaat ruhsatının kesildiği söyledi.

 

Kaynarca’da kurulum aşamaları süren Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün; ‘Bu Organize Sanayi bölge için 2009’dan beri çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Bu projenin artık çehresi şekillenmeye başladı ve hayata geçmesinden büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmeliyim. Elektrik, su gibi altyapı unsurları ve yolları şu an tamamlandı. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Hatta ilk  inşaat ruhsatı da kesilmiş durumda. Yakında da ilk temel atılacak. Bu artık çok yakında Kaynarcamızda yeni bir sıçramanın yaşanacağını gösteriyor. 940 dönüm üzerine kurulu bu OSB’de 10 dönüm de Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildi. Burada da yeni kurulacak ve OSB’yi destekleyecek Meslek Liseleriyle doğrudan eleman temin edilecek.’ Dedi.

Sözlerinin devamında Üstün; ‘İnşallah Kaynarca OSB ileri günlerde İnegöl’le rekabet edecek. Şehrimizde ve Türkiye’de mobilya pazarı gelişecektir. Bence en değerli OSB’lerimizden birini Kaynarca’ya yaptık. Burada sanatkârlar, seçkin mobilya ustaları yetişecek. Buna inancımız tamdır. Projemiz hayırlı uğurlu olsun.’ Dedi.

4

 

6

3

 

5

1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz