Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk Kaynarca’da Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 78. yıl dönümünde Kaynarca’da düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım 2016 Perşembe, 13:59

 

Kaynarca Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende Atatürk’ün ölüm saati olan 9’u 5 geçe sirenler eşliğinde 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu.

 

Törene Kaymakam Kemal Şahin, Belediye Başkan Vekili  Turhan Zengin, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kaya, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Sait Özmen, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kamil Aksoy, Baro Temsilcisi Avukat Kemal Akın, siyasal partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynarca Belediyesi Konferans Salonunda Kaynarca Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ve başarıyla sunulan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, Atatürk’ü anlatan oratoryo ve slayt gösterisine yer verildi.

 

Kaymakam Kemal Şahin başarılı sunumlarından dolayı töreni hazırlayan Kaynarca Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

5

1

2

3

4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz