Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Öğretmenler Günü Kaynarca’da Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kaynarca’da Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırladığı programla Belediye Kültür Merkezi’nde kutlandı.

24 Kasım 2015 Salı, 14:18

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı 24 kasım sabahı saat 09:30’da Hükumet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenklerin sunumu ile başladı.

Kaymakam Kemal Şahin, ilçe protokol mensupları, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programdan önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Saat 10.00’da İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi günün ve öğretmenlik mesleğinin anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Kutlama programında mesleğe yeni başlayanlar adına Kaynarca İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni Ahmet Testici, emekli öğretmenler adına ise İsmail Sert birer konuşma yaptılar.
İsmail Sert konuşmasında ilçede görev yapmakta olan öğretmenlerin kendisine ilettikleri öğretmen evi açılması talebini dile getirdi.
Kaymakam Kemal Şahin de yaptığı konuşmada ilçede görev yapan ve emekli olan öğretmenleri kutladı.
Her başarılı insanın arkasında bir öğretmenin bulunduğunu belirten Kemal Şahin,  öğretmen evi talebi konusunda yaptığı açıklamada, “Belli bir nüfusun altında bu 50 bin olabilir bakanlık öğretmen evi açılmasına izin vermiyor. Ancak buna rağmen eski Jandarma’nın yerinde  öğretmenlerimiz için bir merkez açmayı planlıyoruz. Bunun için Bakanlıktan 200 bin lira talep ettik bunun 59 bin lirası hesaba geldi. Öğretmenlerimizin buluşabileceği, dinlenebileceği, kitap okuyabilecekleri bir yeri hizmetlerine sunacağız” diye konuştu.

 
Şiirlere, öğretmenler günü oratoryosuna yer verilen kutlama programı mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin and içmesi ile sona erdi.
Kaymakam Kemal Şahin programı başarıyla sunan Kaynarca Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmen ve öğrencilerini kutladı.

9

1

2

3

4

5

6

7

8

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz