Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Sapanca Gölü’nün suyu Karadeniz kıyısında

Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştıracaklarının müjdesini veren Başkan Toçoğlu, projede çalışmaların 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek temel atma töreni ile başlayacağını duyurdu.

20 Nisan 2016 Çarşamba, 17:03

Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştıracaklarının müjdesini veren Başkan Toçoğlu, projede çalışmaların 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek temel atma töreni ile başlayacağını duyurdu. Toçoğlu, “Projemiz için 22 Nisan Cuma günü ilk kaynak töreni düzenliyoruz. İnşallah yatırımımızla Sapanca Gölü’nün suyunu Karadeniz kıyısına ulaştıracağız. Projemizin tamamlanmasıyla Kaynarcalı hemşerilerimizin musluklarından kaliteli, temiz, kesintisiz ve bol su akacak” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Gölü’nün suyunu Kaynarca’nın 41 mahallesine ulaştıracaklarının müjdesini verdi. Daha önce Sapanca Gölü’nden Kaynarca’ya 32 kilometrelik isale hattı inşa ederek, gölden temin edilen kaliteli içmesuyu ilçeye ulaştırılmıştı. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi Kaynarca’nın tüm mahallelerine Sapanca’nın birinci sınıf içmesuyunu ulaştırmak için hazırladığı projeyi hayata geçiriyor. Başkan Toçoğlu, “Sapanca Gölü’nün kaliteli içmesuyunu Kaynarca’nın tüm mahallelerine ulaştıracak projenin ilk kaynağını 22 Nisan Cuma günü, saat 15.00’da atıyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

 

16 İlçeye Altyapı Yatırımı

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Yasası ile şehrimizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına kadar tüm ilçelerimizin altyapı geleceğini güvence altına alacak projelerimizi planladık. 16 ilçemizde gerekli içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve içmesuyu altyapısını baştan aşağıya yenilemeye başladık. Çalışmalarımız kapsamında şehrimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak yatırımlarımızı da bir bir hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda çelik isale hattı inşa ederek, şehrimizde isale patlamalarından kaynaklı su kesintilerin önüne geçtik. Sapanca Gölü’ne alternatif kaynak oluşturacak baraj inşa etmeye başladık. Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğe sağlıklı, kaliteli, kesintisiz ve bol içmesuyu bırakabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Kesintisiz İçmesuyu

Muhtelif yerlere içmesuyu depoları da inşa ettiklerini belirten Toçoğlu, “Şehrimizin muhtelif yerlerine son derece ileri teknolojiye sahip içmesuyu depoları inşa ediyoruz. Eskiyen ve ihtiyacı karşılamayan içmesuyu depolarını kaldırıyor yerlerine yeni depolar kazandırıyoruz. Çalışmalarımızla yaz aylarındaki olası yetersizliği ve yağışlı havalarda yaşanan bulanıklığın önüne geçerek; hemşerilerimize temiz ve bol içmesuyu ulaştırmayı hedefliyoruz. Ayrıca inşa ettiğimiz içmesuyu depoları ile entegre olacak yeni içmesuyu hatları inşa ediyoruz. Hayata geçireceğimiz içmesuyu yatırımlarımımızla inşallah Sakarya’da hiçbir mahallemizde içmesuyu sorunu yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

 

22 Nisan Cuma Günü

Sapanca Gölü’nün suyunu Kaynarca’nın 41 mahallesine daha ulaştıracaklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Projemiz için 22 Nisan Cuma günü ilk kaynak töreni düzenliyoruz. İnşallah yatırımımızla Sapanca Gölü’nün suyunu Karadeniz kıyısına kadar ulaştıracağız. Projemizin tamamlanmasıyla Kaynarcalı hemşerilerimizin musluklarından kaliteli, temiz, kesintisiz ve bol su akacak. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman ifade ediyoruz; bizim önceliğimiz hemşerilerimize kaliteli içmesuyu ulaştırmak. Bu doğrultudaki çalışmalarımız 16 ilçemizin tamamında planlamalar çerçevesinde devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz