Şehit Mansur Cansız’ın cenaze töreni Pazar günü

Dün gece Mardin’de Şehit olan Kaynarcalı Uzman Çavuş Mansur Cansız ve silah arkadaşlarının cenazeleri düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Şehit Cansız’ın cenazesi Pazar günü toprağa verilecek

03 Eylül 2016 Cumartesi, 12:02

Mardin’in Dargeçit ilçesinde PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu çıkan çatışmada şehit olan 2 asker ve 1 köy korucusu için Selen Kışlası’nda tören düzenlendi.

 

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri katafalka konularak öz geçmişleri okundu ve dua edildi. Törene Vali Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Tugay Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Altan Er ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehitlerin silah arkadaşları ve aileleri katıldı.

 

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un okuduğu duanın ardından silah arkadaşları adına Piyade Üsteğmen Yasin Can Toy yaptığı konuşmada şehadet mertebesine ulaşan arkadaşlarının yerini almaya hazır oldukları belirterek terör örgütlerine lanet okudu.

 

Törene katılan şehit Geçici Köy Korucusu Yılmaz Alpsoy’un yakınları Kürtçe ağıtlar yakarak fenalık geçirdi. Törenin ardından Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız’ın cenazesi memleketi Sakarya’nın Kaynarca ilçesine, Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur’un cenazesi memleketi Bartın’a ve Geçici Köy Korucusu Yılmaz Alpsoy’un cenazesi memleketi Midyat’ın Yeşilözü köyüne uğurlandı.

 

Cenazenin Saat 15.00 sularında Cengiz Topel Havalimanına inmesi bekleniyor. 
Aile İkindi namazına az bir süre kalacağı için cenaze töreninin Pazar Günü öğlen namazına mütekip yapılmasını istedi. 

İlçede verilen salada da cenazenin yarın defnedileceği duyuruldu. 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz