Şehitlerimizi Unutmayacağız…

Sakarya, 2016 yılında şehit acısını derinden yaşayan illerden biri oldu. Geride bıraktığımız yılda 10 Sakaryalı aslan parçası, bu topraklar için canını verdi. Bizim için toprağa düşen şehitlerimizi asla unutmayalım.

31 Aralık 2016 Cumartesi, 15:21

 

Sakarya, 2016 yılında şehit acısını derinden yaşayan illerden biri oldu. Geride bıraktığımız yılda 10 Sakaryalı aslan parçası, bu topraklar için canını verdi. Bizim için toprağa düşen şehitlerimizi asla unutmayalım.

 

BÜYÜK ACI YAŞADIK

Acısıyla-tatlısıyla bir yılı geride bırakıyoruz. Bu gece 2016’ya elveda, 2017’ye merhaba diyeceğiz. Geride bıraktığımız yılda ülke olarak birçok acı yaşadık. Terör belası nedeniyle onlarca sivil, asker ve polisimizi toprağa verdik. Sakarya, 2016 yılında şehit acısını derinden yaşayan illerden biri oldu. Alçakça terör saldırıları, şehrimizde de ocakları söndürdü ve anaları evlatsız, çocukları yetim bıraktı.

 

15 TEMMUZ UNUTULMAZ

Türkiye 15 Temmuz gecesi, tarihinin en büyük ihanetlerinden birine uğradı. Darbe girişimine millet sessiz kalmadı. Meydanları dolduran milyonlarca insanımız, büyük bir kahramanlık destanına imza atarak, demokrasiye sahip çıktı. Sakarya’da da o gece halk darbecilere fırsat vermeyerek, demokrasi ve ülkesi için canını ortaya koydu. O gece bazı vatandaşlarımız yaralandı.

 

BİZİM İÇİN CAN VERDİLER

Eli kanlı teröristlerin kalleş saldırıları nedeniyle bu toprağın çocukları vatanları için canını verdi. 2017’den ülke ve şehir olarak en büyük beklentimiz terör belasından uzak, şehit acısı yaşamadığımız, genç fidanların hayatlarının baharında solup gitmemeleri. Bizim için canını veren, bu ülke için şehit olan askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı unutmayalım. Onları bir kez daha rahmetle anıyoruz.

 

İşte 2016 yılında toprağa verdiğimiz Sakaryalı şehitler

 

MANSUR CANSIZ: 23 yaşındaki Kaynarcalı Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız, 2 Eylül’de Mardin’in Dargeçit ilçesinde PKK’lı teröristlerin kontrol noktasına düzenlediği silahlı saldırıda şehit oldu.

 

SERCAN GEDİKLİ: 3 Eylül’de Hakkari’de güvenlik güçlerinin PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada Kaynarcalı Jandarma Uzman Çavuş Sercan Gedikli şehit düştü.

GÖKHAN AYDER: 21 yaşındaki Kaynarcalı piyade er Gökhan Ayder 1 Ekim’de Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit oldu.
YASİN BORAN: 22 Mart’ta güvenlik güçlerinin Hakkari’de yürüttüğü terörle mücadele operasyonu sırasında, Sakaryalı Özel Harekat Polisi Yasin Boran Şehit oldu.

 

AHMET KARAMAN: Akyazılı Binbaşı Ahmet Karaman 7 Nisan’da PKK’lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu Mardin-Nusaybin’de şehit düştü.

 

MEKAN ŞAHİN: Arifiyeli Sağlık Astsubay Üstçavuş Mekan Şahin, 13 Mayıs’ta Hakkari Çukurca Çığlı üst bölgesinde sabaha karşı çıkan çatışmada şehit oldu.

 

SAMET ŞARE: 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samet Şare 29 Haziran’da Mardin-Derik’te zırhlı aracın geçişi sırasında, yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit oldu.

 

YUNUS AKTAŞ: Akyazılı Uzman Çavuş Yunus Aktaş, 30 Haziran’da Bingöl’ün Genç ilçesi kırsal kesiminde PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit oldu.

 

HASAN KELEŞ: Hakkari’de görev yapan 24 yaşındaki Karasulu Uzman Çavuş Hasan Keleş, 30 Temmuz’da Hakkari Çukurca’da yol kontrolü yaptıkları sırada PKK’nın saldırısı sonucu şehit oldu.

 

 

 

 

MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK: Mardin Derik Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanan Sakaryalı Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk 11 Kasım’da kaymakamlık konutuna yönelik düzenlenen roketli saldırıda şehit oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz