Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Seyfettim Selim Başarı Ödülleri Verildi

03 Haziran 2016 Cuma, 15:35

Kaynarca’da 2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı ‘Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi’ (EKİP) Seyfettin Selim Eğitimde Başarı Ödülleri kapsamında okullarında en çok kitap okuyan öğrencilerin onuruna yemek verildi.

92 ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Kaynarca Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, kitap okuma alışkanlığını kazandırarak öğrencilerin duygu dünyalarını zenginleştirmek, düşünen ve yorumlayan bireyler haline gelmelerini sağlamayı amaçladıklanı ifade ederek, “Bu doğrultuda okullarımızda okuma etkinlikleri düzenledik. Bu etkinliklerde ilkokul birinci sınıf dışında ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde en çok kitap okuyanları tespit ettik. Toplan 92 öğrencimizin sınıflar düzeyinde en çok kitap okuyarak sınıflarını temsil etmeye hak kazandılar” diye konuştu.SENEYE ALTIN ÖDÜLÜ

ilçe Kaymakamı Kemal Şahin ilçede faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarının okuma kampanyasına destek vermek istediklerini belirterek, “İnşallah seneye sivil toplum kuruluşları çok okuyanlara altın hediye edecekler. İnşallah okumaya devam. Seneye inşallah bu programı yine tekrar edeceğiz. Yine çok okuyanlara kitabını hediye edeceğiz ama yanına bir de altın iliştireceğiz. Yine bu programın sponsoru Seyfettin Selim beye sizin huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Seneye bu programa destek verecek olan odalarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımıza da şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

 

En çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri Kaymakam Kemal Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, Belediye Başkanı Zeynur Özel, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kaya, İlçe Emniyet Amiri Sait Özmen ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

Kaynarca Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğtim Müdürlüğü tarafından yürütülen kısa adı EKİP olan Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi kapsamında düzenlenen 2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı Seyfettin Selim Eğitimde Başarı Ödülleri programında il düzeyinde sosyal, kültürel ve sportif yarışmalarda dereceye girenlerle, TEOG ve YGS birincilerine ödülleri verildi.

 

İLDE BAŞARI DÜZEYİ 5 BASAMAK YÜKSELDİ

Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan ilçe yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde konuşan Kaymakam Kemal Şahin,  ilçede göreve başladığı ilk yıl başarılı öğrencilere okullarda düzenlenen törenlerde onore etmek için arkadaşlarının önünde kupa ve kitap ödülü verdiklerini ifade ederek, “Bu motivasyonlarımızın ve diğer çalışmalarımızın sonucunda ilde başarı düzeyimiz 5 basamak birden yükseldi. Bu bize güç verdi.

 

Bu yıl bu motivasyonu daha sistemli bir şekilde sürdürmek için daha programlı olarak ne yapabiliriz diye düşündük. Eğitimde kaliteyi nasıl artırırız diye düşündük ve kısaca EKİP olan Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesini hayata geçirdik. Bunun her basamağında başta öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz olmak üzere Kaynarca’da yaşayan herkesin projeye destek vermesini arzuladık.

 

Kırkpınar Ağası olarak ata sporumuza çok katkısı olan, ilçemizde meslek lisemiz, yüksek okulumuza, camilerimize yardım eden Seyfettin Selim EKİP projesinin bu yılki ödüllerinin sponsoru olmuştur kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ben Ekip projesine destek veren öğretmenlerimize, velilerimize, okul idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. EKİP projesi devam edecek” dedi.

EĞİTİME DESTEĞİM SÜRECEK

EKİP Eğitimde Başarı Ödülleri projesinin sponsoru işadamı Seyfettin Selim, eğitime desteğinin her zaman süreceğini belirterek, “Bizim amacımız gelişen Türkiye’de başarılı öğrenciler yetişmesi, memleketini, vatanını seven öğrenciler yetişmesidir. Başarılı olmaktan başka şansımız yok, kendi bilimimizi, kendi teknolojimizi, kendi uçağımızı, kendi arabamızı yapmamız gerekiyor. Bunun için de başarılı öğrencilere ben burada olduğum müddetçe, esnaf ne yardım eder bilemem ama her zaman elimden gelen desteği vereceğime sizlere söz veriyorum” diye konuştu. TEOG sınavında birinci olanlara tablet bilgisayar ödüllerini veren Seyfettin Selim 200 TL’de harçlık verdi.

 

Kaymakam Kemal Şahin, işadamı Seyfettin Selim’e EKİP projesine verdiği katkıdan dolayı bir plaket hediye etti.

 

Eğitimde Başarı Ödüllerini kazanan öğrencilere çeyrek altın, gram altın ve eşofman hediyelerini protokol mensupları tarafından verildi.

1

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

14

15

16

17

18

19

20

21

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz