Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Sulama Göletleri İçin Toplandılar

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ilçedeki göletlerin tarımsal sulamada etkin kullanılması konusu ve çiftçilerin sulama talepleriyle ilgili olarak toplantı düzenledi

13 Ocak 2016 Çarşamba, 10:32

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin’in ilçedeki göletlerin tarımsal sulamada etkin kullanılması konusu ve çiftçilerin sulama talepleriyle ilgili olarak düzenlediği toplantıya Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ (Su ve Kanalizasyon İdaresi) Kaynak Suları ve Göletler Şube Müdürü Kemal Baş, kurumun uzmanları, gölet bulunan mahallelerin muhtarları katıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Kaymakamı Kemal Şahin ilçe sınırlarında 3 sulama amaçlı göletin bulunduğunu ancak sulama sistemi bulunmadığından tarımsal sulamada kullanılamadığını belirterek, “Köy gezilerimde Okçular Reisler Göletiyle ilgili bana çok talep geldi. Bu talepler daha çok ilçemizde lahana ekiminin yoğun yapıldığı Şeyhtımarı, Gaziler bölgesinde oturan vatandaşlarımızdan geldi.

Bu köylerimize kapalı boru sistemiyle su ulaştırmak birinci öncelikli işimiz olmalıdır. İkinci olarak da Kulaklı sulama sistemini yaptırmamız gerekir” dedi

Toplantıda Okçular – Balcılar, Kulaklı, Turnalı göletleri başta olmak üzere ilçede bulunan göletlerden tarımsal sulama amaçlı kullanılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Devlet Su İşleri (DSİ) kurumu ile sulama şebekesi yapılması konusunda talepte bulunulmasına karar verildi.

IMG_9282

a1

a2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz