Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Telefon dolandırıcılarına 1 Nisan şakası


1211 kez izlendi, 02 Nisan 2015 Perşembe

Kaynarcalı vatandaş Adem Bahadır kendisine mesaj atan telefon dolandırıcıları ile dalga geçti.

Kaynarcalı  Ziraat Mühendisi  Adem Bahadır kendisine mesaj atan telefon dolandırıcıları ile dalga geçti.

Alınan bilgilere göre olay 1 Nisan Çarşamba günü meydana geldi.Kendisine dolandırıcılar tarafından mesaj atılan Adem Bahadır mesaja cevap vermeyerek dolandırıcıları aradı.

 

Dolandırıcılara yaşlı insan taklidi yaparak ‘iyi günler kızım bana bir mesaj geldi hediye 1750 liralık hediye çeki kazandınız diyor bu mesajı anlamadım’ diyerek dolandırıcılar ile irtibata geçti.

 

Karşıdan gelen sesi yaşlı insan olarak algılayan bayan ‘firmamız tarafından yaptığınız alışverişte 1750 değerinde hediye çeki kazandınız fakat bu size göndermemiz için telefon ve sigorta masrafı olarak bize 99 lira göndermeniz gerekiyor ‘dedi.

 

Bunun üzerine sohbeti uzatan Adem Bahadır devamlı sesiniz gidip geliyor diyerek karşı tarafı sürekli oyaladı.Ses tonundan sinirlendiği görülen dolandırıcılar Adem Bahadır adlı vatandaşı kandıramayacağını anlayınca telefonu kapatmak zorunda kaldı.

 

Dolandırıcılar tarafından kandırılmaya çalışan Adem Bahadır daha sonra çektiği videoyu sosyal medya üzerinden paylaşarak ‘ dolandırıcılara 1 Nisan şakası başlığını attı.

12

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz