Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

TEOG Sınavında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

17 Temmuz 2015 Cuma, 08:37

İlçemizdeki ortaokullarda, 2014-2015 öğretim yılı TEOG Sınavlarında dereceye giren öğrencilere hediye verildi.

 

Kaynarca Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törene; İlçe Kaymakamımız Sayın Kemal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

TEOG Sınavı değerlendirmesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi tarafından yapıldı. Harbi yaptığı açıklamada ; İlçemiz ortaokullarından 408 öğrencinin sınava girdiği ikinci TEOG Sınavı’nda başarının önemli ölçüde arttığı sınav sonuçlarından anlaşılmıştır. Bu başarının artmasında okullarımızda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının ve Kaymakamımız Sayın Kemal Şahin’in teşviklerinin önemli rol oynadığı görülmüştür , İlçe merkezindeki okulların 2015-2016 öğretim yılından itibaren zorunlu hizmete alınması nedeniyle öğretmen sirkülasyonunun azaldığı ve il içi ve il dışı tayin döneminden 17 öğretmenimiz tayin olurken ilçemize 57 öğretmen geldi ‘ dedi.

 

Kaymakam Kemal Şahin, 450 ve üzeri puan alan 13 öğrenciyi Belediye başkanı Zeynur Özel tarafından karşılanan altınlarla ödüllendirdi. Öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmen ve velileri tebrik etti. Ödüllendirmelerin önümüzdeki senede artarak devam edeceğini belirtti. Öğrencilerimizin lise tercihinde ilçemizdeki okulları tercih etmeleri tavsiye edildi.

Ayrıca İlçemizin başarısında emeği geçen okul müdürlerimiz de başarı belgesi ile ödüllendirildi. Emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür edildi.

Adsız5 4564

Adsız Adsız2 Adsız3 Adsız4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz