Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Yeni Hastane Binasında Önemli Eksiklikler

01 Aralık 2016 Perşembe, 08:34

 

Adapostası Gazetesinin manşetten verdiği habere göre ;

 

 

PATLAK—-YAĞMUR PERT ETTİ!

Yenileme ve onarımı için kapatılan Kaynarca İlçe Hastanesi yağmuru görünce adeta çözüldü. Binanın tamamlanmasına kısa süre kala projede ki teknik hatalar ortaya çıkarken önceki akşam yağan yağmur 19 Aralık’ta açılması planlanan hastaneyi pert etti

ZEMİN KATI SU BASTI

2015 yılının Ağustos ayında yenileme ve tadilat dolayısıyla kapatılan Kaynarca İlçe Hastanesi açılışa gün sayarken eksikleri ortaya çıktı. 15 yataklı ilçe hastanesi yağan az miktarda yağmurun ardından hayal kırıklığı yarattı. Adeta makyajı dökülen hastanede acı gerçekler gün yüzüne çıktı. Yağmurun ardından cenazelerin konulduğu morg bölümü sular altında kalırken, camlardan ve kapı girişlerinden yağmur suyunun oluk oluk içeri aktığı tespit edildi.

GİRİŞİN TAVANI ÇÖKTÜ

Önceki akşam yağan yağmurla birlikte sadece zemin sular altında kalmadı. Çatı kısmından içeri akan yağmurla birlikte hastanenin girişi de çöktü. Girişin çökmesiyle birlikte elektrik kabloları ve diğer donatıların kabloları da hasar gördü. Binanın tamirat projesi hazırlanırken yapılan hatalar ve bakanlığın malzeme seçtiği malzemelerin doğru olmadığı da yağmurun ardından gün yüzüne çıktı. Kaynarca İlçesi yapılan hataların düzeltilmesiyle hizmete girecek.

Hastanenin girişinde yaşanan çökmenin tek sevindirici tarafı hastanenin kapalı olması ve kimsenin burnunun kanamaması

Tadilat projesinde ki en önemli hatalardan birisi pencerelerin konumlandırılma şekli. Projeye göre yapılan çerçeveler yağmuru dışarı değil içeri akıtıyor.

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesinin tadilata alındıktan 1,5 yıl sonra hizmete girmesi planlanıyordu. Hastanenin hizmete gireceği tarih bile düşünülmüşken yağmurun verdiği hasar bütün planları alt üst etti.

 

15293348_1156036491116048_110690049_o

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz