Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Yeni Kaymakam Karatekeli İlk Toplantısını Yaptı

Kaynarca’da Her ayın sonunda yapılan Halk Toplantısı Yeni Kaymakam Karatekeli başkanlığında yapıldı

27 Eylül 2017 Çarşamba, 17:26

AÇILIŞ KONUŞMASINI KAYMAKAM YAPTI

Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli toplantının açılış konuşmasında çalışma arkadaşları olarak başta daire amirleri ve muhtarlarla iyi bir ekip oluşturacaklarını umduğunu ifade ederek, “Kahvehanelerimizde daire amirlerimiz ve muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımızla, basınımızla tek yumruk olabilirsek ilçemizi bir adım daha ileriye götürme şansımız olur diye düşünüyorum. Benim prensibimimde rendevu yoktur, beni ziyaret için her zaman gelinebilir” diye konuştu.

AĞUSTOS AYI KONULARI OKUNDU

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Başarı, Ağustos ayı toplantısında alınan kararları okuyarak, gelişmeler hakkında bilgi verdi. Ağustos ayında gündeme gelen ve ilgili yerlere resmi yazıyla bildirilmesine ve takip edilmesine karar verilen konu başlıkları arasında Acarlar Longozu yönetim şekli hakkında bilgi, ilçede yürütülen kadastro çalışması, Nüfus cüzdanlarının yenilenmesi, Birlik Ortaköy köprülerinin onarımı, Yeşilova’ya yeni mezarlık yeri tahsisi, engelli ve yaşlı vatandaşlar için evde bakım hizmetlerinin hızlandırılması, Kaynarca S.S. Mesleki ve Teknik Lisesi ile Kertil arasında tretuvar yapılması, ilçe merkezinde bulunan bir yem fabrikasının kötü koku salması yer aldı. Ancak bu konular hakkında ilgili kurumlardan biri dışında yanıt alınamadığı bilgisi verildi.

ÜÇ MUHTAR SÖZ ALDI

Toplantıda muhtarlar mahalleleriyle ilgili yeni sorunları dile getirdiler. Dudu Muhtarı Muammer Kaçmaz, elektriklerin yetersiz olduğunu belirterek, mevcut trafonun güçlendirilmesini ya da yeni trafo konulmasını istedi.
Küçük Kaynarca Muhtarı Ayhan Demirhan, “Reisler Okçular Sulama Göleti’nin kapalı boru sistemi projesinin durduğunu ve işlem yapılmadığını ne zaman tamamlanacağını sordu.
Birlik Muhtarı Fazlı Boğaz ise Acarlar Longozunu besleyen Büyük Kaynarca mahallesinden geçen derenin temizlenmediği için tarlaları su bastığını zarara uğranıldığı bilgisini verdi çözüm bulunmasını istedi.
Toplantı başka daire amiri, muhtar ve katılan az sayıda vatandaştan söz alan olmayınca 15 dakikada sona erdi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz